(PX72-PX63-143-108-60)
267
Quantity:
PX72-PX63-143-108-60 Specifications
  • Liner Material: PebaSLIX™
  • Liner Material Durometer: 72D
  • Jacket Material: PebaSLIX™
  • Jacket Material Durometer: 63D
  • O.D.: 0.143"
  • I.D.: 0.108"
  • Braid Wire Size: .002"x0.005"
  • Braid Configuration: 60ppi
  • Wall Thickness (nom): 0.0169"
  • Length: 48" +/- 1"
  • OD Tolerance: +/- 0.003"
  • ID Tolerance: +/- 0.002"
  • Wire: 304V Stainless Steel