(PX72-PB72-59-44-50)
163
Quantity:
PX72-PB72-59-44-50 Specifications
  • Liner Material: PebaSLIX™
  • Liner Material Durometer: 72D
  • Jacket Material: Pebax™
  • Jacket Material Durometer: 72D
  • O.D.: 0.059"
  • I.D.: 0.044"
  • Braid Wire Size: .0007"x.003"
  • Braid Configuration: 50ppi
  • Wall Thickness (nom): 0.0069"
  • Length: 48" +/- 1"
  • OD Tolerance: +/- 0.002"
  • ID Tolerance: +/- 0.002"
  • Wire: 304V Stainless Steel